Для чого потрібна дегельмінтизація?
В організмі тварини гельмінти надають на носія різні види негативних впливів: токсична (виділення продуктів життєдіяльності), механічне (травмування органів і тканин), трансмісивне (перенесення різних збудників), алергічне (реакція організму на присутність чужорідного білка). Як правило, у дорослих особин захворювання протікає субклінічні (без видимих симптомів), а ось для цуценят і кошенят становить реальну небезпеку для життя!
Профілактичні дегельмінтизації собак і кішок починають проводити з віку 3 тижні, потім кожен місяць до 6-ти місяців, обов’язково за 7-10днів перед першою вакцинацією. Якщо тварина живе в домашніх умовах і їсть виключно сухі корми, то в подальшому досить проводити обробки проти гельмінтів (глистів) всього 2 рази в рік, а собаками котам, що живиться натуральними кормами і підбирає щось на вулиці антигельмінтні препарати краще давати чотири рази на рік, кожні три місяці і за 7-10 днів перед щорічною вакцинацією. Пам’ятайте, що гельмінтози у собаки котів, які мешкають на вулиці, є практично в 100% випадків.
Гельмінтози у собак і кішок повинні бути обов’язково усунені перед спарюванням.
Також застосування протиглистових засобів краще поєднувати з обробкою тварини проти бліх, так як деякі гельмінти поширюються саме блохами.
Антигельмінтики для собак і кішок відрізняються набором діючих речовин, розрахованих на тих чи інших паразитів, а також їх вмістом в препараті, тому не можна проводити дегельмінтизацію одними і тими ж препаратами у собак, кішок і цуценят.
Зазвичай розрахунок дози препарату проводиться за вагою тварини, тому перш ніж купувати в аптеці той чи інший ангельмінтік тварина необхідно зважити.
У собак і кішок Антигельмінтики представлені в основному таблетками і рідкими суспензії.
Зверніть увагу на те, що давати антигельминтик в разі інвазії потрібно двічі з періодом в 10-14 днів. Одноразовий прийом знищує тільки дорослу форму глистів, але не яйця. За 10-12 днів з яєць виводяться нові глисти, і повторним прийомом ви їх знищите. Якщо і після другої дачі препарату у тварини будуть присутні ознаки заглістованності – обов’язково зверніться до ветеринарного лікаря, можливо, він порадить змінити препарат або провести додаткові дослідження.
Глисти у кішок
Якщо тварина инвазированной, дегельмінтізаціюможно провести з дворазовим застосуванням наступних препаратів: Дронтал плюс, празіцід, каніквантель- звертайте увагу на те, для яких тварин призначений препарат, це важливо. А ось визначати який вид глистів у вашого тварини немає необхідності. Адже, наприклад, сучасні препарати для кішок розраховані на всі види глистів, паразитують в котячому організмі (аналогічно і для собак). Ще раз звертаємо Вашу увагу на те, що препарати дають строго за вагою. Глисти у кішок, при правильному лікуванні досить легко усуваються.
Глисти у собак
У тих випадках, якщо у тварини дуже сильна глистова інвазія (це особливо часто трапляється в тих випадках, коли цуценя підбирають на вулиці), у тварини в калі помітні неозброєним оком глисти, тварина нудить глистами, необхідно давати препарати від глистів під контролем лікаря. Так як форсована дегельминтизация і, отже, швидка загибель гельмінтів призведе до сильної інтоксикації. Цілком можливо, що виникне необхідність в інфузійної підтримки (крапельниця). У тварини може бути супутня вірусна інфекція, що також потребують допомоги ветеринара.
У період вагітності і лактації Антигельмінтики давати не можна, це може негативно позначитися на здоров’ї дитинчат. Якщо ви турбуєтеся про здоров’я тварини, краще прогнати глистів за 10-14 днів до планової в’язки. Якщо ви перед в’язкої не турнули матері глистів, дитинчатам необхідно проганяти глистів не раніше ніж через 21 день після народження.
В цілому лікування і профілактика гельмінтозу у кішок і собак дуже схожа. Розрізняються лише дозування препаратів. Так само слід пам’ятати, що деякі види глистів передаються людині при недотриманні правил гігієни, тому до звільнення вашої тварини від глистів слід неухильно дотримуватися правил особистої гігієни, не дозволяйте тварині «цілувати» вас і обмежте контакти тварини з маленькими дітьми.
Особливо хочемо звернути увагу, що деякі симптоми, що приймаються власниками за глистную інвазію, можуть бути ознакою зовсім глистової інвазії, а більше неприємних хвороб. У таких ситуація дегельминтизация може тільки нашкодити тварині! Тому якщо у вашої тварини виявляються тривожні симптоми- не займайтеся самолікуванням, а звертайтеся до ветеринарного лікаря.